انواع فرش, درباره فرش دستباف پارسی

چه فرشی برای راهرو مناسب است – فرش کناره

فرش کناره

به فرش هایی که برای راهرو یا فضاهای با عرض کم و طول زیاد در دکوراسیون استفاده می شه کناره یا اصطلاحاً رانر گفته می شود .

عرض این فرش ها متغیر  از حدود 60 سانتی متر تا 1.5 متر متغیر هست و طول آنها هم از یک و نیم متر تا ۶ و ۷ متر

قبل از خرید یک فرش کناره حتماً اندازه دقیق فضای راهرو خودتون یا فضایی که کناره در آن پهن خواهد شد را اندازه بگیرید . این کار به شما در انتخاب دقیق تر فرش کناره کمک خواهد کرد .

بهترین حالت پهن کردن فرش های کناره در محل یا راهرو باید  طوری باشد که از دیوارها یا فضاهای اطراف از هر طرف حداقل ۵ سانتی متر فاصله داشته باشد و به صورت وسط در وسط در فضای دکوراسیون شما پهن شود .

 

کیفیت  فرش کناره و مقاومت در مقابل پاخوری

نکته مهم در مورد فرش های کناره یا رانر کیفیت بالای آنها است این فرش ها چون معمولاً در فضایی استفاده می‌شوند که تردد روی آنها بسیار زیاد هست باید از کیفیت و تراکم بافت بالایی برخوردار باشند و فرشهای بی‌کیفیت یا متوسط مناسب فضاهای راهرو و مسیرهای پرتردد نیستند . بافته های مقاوم سالیان سال برای شما دوام خواهند داشت .

شاید هم ترین آیتمی که باید در هنگام خرید فرش کناره دقت کنید ، کیفیت بافت فرش های کناره هست .

 

نقشه و طرح  

شاید فکر کنید که فضای راهرو شما تأثیر آنچنانی توی فضای دکوراسیون شما ندارد  اما اینطور نیست !  

رنگ طرح و نقشه این فرش ها عنصر مهمی توی دکوراسیون شما هستند و شما بیشتری فرش هایی که توی دکوراسیون خودتون مشاهده می کنید همین فرش های کناره هستند . معمولاً راهروها جاهایی هستند که شما تردد زیادی دارید پس طرح و نقشه ی دلنشین خودتون رو برای این فضا انتخاب کنید .

رنگ و چرک تاب بودن فرش کناره بسیار مهمه چون معمولاً فضای راهرو در مجاورت سرویس های بهداشتی و حمام قرار می گیرند پس چرک تاب بودن نکته مهمی در انتخاب رنگ طرح و نقشه این فرش ها است .

مناطق بافت

تقریبا می شه گفت در اکثر مناطق بافتی فرش دستباف فرش های کناره بافته می شوند اما به علت خاص بودن اندازه این فرش ها تولید فرش های کناره و تنوع آنها مقداری محدود هست همچنین  فرش های کناره مثل فرش های اندازه استاندارد مثل ۶ متری ۹ متری یا ۱۲ متری تنوع طرح و نقشه بسیار زیادی ندارند پس از انتخاب شما در تنوع این نوع از فرش کمی محدود است .

 

 فرش های کناره بسته به مناطق بافت به صورت فرش دستباف ،گلیم و یا گبه تولید می شوند .

 

نمونه های بسیار زیبایی از فرش های کناره در اندازه و طرح های مختلف رو می تونید اینجا ببینید .

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *